22 października 2024 r.

18 października w ramach nietradycyjnego dnia edukacji w liceum im. Adama Mickiewicza obchodziliśmy Dzień Języków Europejskich, Technologii i Sportu. Uczniowie klas 5-6 wzięli czynny udział w zawodach sportowych, podczas których wykazali się nie tylko umiejętnością pracy w zespołach, ale i znajomością podstaw języka angielskiego. Uczniowie 7-8 klas opowiedzieli o brytyjskich tradycjach zaparzania herbaty oraz wypieku muffinów, zapoznali kolegów z historią uprawy herbaty w brytyjskich koloniach. Młodzież 9-10 klas przygotowała nietradycyjną lekcję języka angielskiego, podczas której wszyscy się skupili na głębszym poznaniu kultury brytyjskiej, uchylili rąbka tajemnicy o historii, geografii oraz kulturze Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. Urozmaicili swoje przedstawienia pięknym śpiewem angielskich piosenek oraz ludowymi tańcami tych krajów, podkreślając różnorodność kulturową oraz bogactwo języków krajów anglosaskich. Swoje umiejętności poznawcze uczniowie wykazali podczas sprawdzania wiedzy w wiktorynie ,,Kahoot’’. Maturzyści oraz 3 klasy gimnazjalne zorganizowali interesujące integracyjne gry i zajęcia w języku angielskim dla uczniów klas początkowych. Wszyscy świetnie się bawili i pogłębili swoją wiedzę.