22 października 2024 r.

W ramach obchodów Miesiąca Świadomości Dysleksji specjaliści naszej szkoły: pedagog specjalny, psycholodzy oraz logopeda  przeprowadzili w klasach krótkie pogadanki na temat dysleksji. Celem spotkań było uwrażliwienie uczniów oraz wyjaśnienie, dlaczego niektórzy ludzie mają trudności z nauką czytania i pisania.
     Podczas prezentacji przedstawiliśmy znane osoby, które również zmagają się z dysleksją. To są: twórca IKEA, założyciel Apple czy znani aktorzy. Ich przykład pokazuje, że dysleksja nie jest przeszkodą w osiągnięciu sukcesu.
Uczniowie wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach, które pomogły im zrozumieć, jak wygląda codzienność osób z dysleksją. Uczniowie otrzymali teksty z opuszczonymi i zamienionymi literami, które musiały odczytać i odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi dany fragment. W ten sposób uczniowie mogli doświadczyć trudności, z jakimi spotykają się osoby dyslektyczne.
Mieliśmy także interaktywne zajęcia z wykorzystaniem Wordwalla, gdzie dzieci musiały przeczytać polecenie i na nie odpowiedzieć.
Zachęcamy wszystkich do wypróbowania swoich sił. Poniżej znajduje się link do ćwiczenia "Jak widzą dyslektycy".