23 maja 2024 r.

Uczniowie liceum uczestnikami konferencji ekologicznej "Eko idėjos Lietuvai 2024"

17 kwietnia grupa uczniów szkoły udała się do Kowna, do Gimnazjum im. Prezydenta Valdasa Adamkusa. Celem wyjazdu było w ramach konferencji uczniowskiej zaprezentować projekty ekologiczne realizowane w naszej szkoły. Na początku spotkania delegacje mogły zapoznać się z działalnością gimnazjum oraz wysłuchać wykładowców wyższych uczelni, następnie zostały przedstawione prezentacje na temat ważnych zagadnień ekologicznych. Uczestnicy konferencji mogli wybrać zajęcia indywidualne. Uczniowie naszej delegacji wybrali zajęcia o EKO napojach oraz tworzeniu insektycydów naturalnych z różnorodnych ziółek, kawy, przypraw oraz ekologicznych aromatyzatorów. Po zajęciach udali się do audytorium, gdzie prezentowali ekologiczne inicjatywy swoich szkół. Z zaciekawieniem słuchaliśmy prezentacji innych uczniów, notowaliśmy ich pomysły. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani przez organizatorów herbatą oraz słodyczami. Po krótkim podsumowaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną domu. Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Udział w różnorodnych warsztatach pozwolił nam zdobyć nowe umiejętności i wiedzę na temat ekologicznych rozwiązań, które możemy wdrożyć w naszej szkole oraz w życiu codziennym. Dodatkowo możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z uczniami z innych szkół była niezwykle wartościowa. Nasze projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami słuchaczy. Wymiana pomysłów i doświadczeń z rówieśnikami z innych szkół pozwoliła nam na spojrzenie na kwestie ekologiczne z innej perspektywy. Był to czas pełen inspiracji do dalszego działania na rzecz ochrony środowiska.