2024-09-13

EKSTERNAS - asmuo, įgijęs vidurinį ar lygiavertį išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje, arba užsienio valstybės ar tarptautinės organizacijos vidurinio ugdymo programos mokinys, pageidaujantis laikyti dalyko valstybinio brandos egzamino dalį.

PRAŠYMŲ PATEIKIMAS
12. Kandidatas teikia prašymą laikyti dalykų valstybinių brandos egzaminų dalis. Prašyme turi būti nurodomi pasirinktų valstybinių brandos egzaminų dalių pavadinimai ir patvirtinamas susipažinimas su valstybinių brandos egzaminų organizavimą ir vykdymą reglamentuojančiomis aprašo nuostatomis…
Prašymą dėl valstybinių brandos egzaminų dalių laikymo iki 2024 m. lapkričio 25 d. pateikia:
12.3. eksternas – savivaldybės vykdomosios institucijos savivaldybės teritorijoje eksternų prašymams laikyti dalykų valstybinių brandos egzaminų dalis priimti, pakartotinei valstybinių brandos egzaminų sesijai organizuoti ir vykdyti paskirtos mokyklos (toliau – bazinė mokykla) vadovui.
13. Eksternas kartu su prašymu bazinės mokyklos vadovui privalo pateikti:
13.1. vidurinį išsilavinimą liudijantį dokumentą (brandos atestatą, profesinės ar aukštesniosios mokyklos diplomą, jei vidurinis išsilavinimas įgytas Lietuvoje);
13.2. užsienio kvalifikacijų atveju bent vieną iš 13.2.1–13.2.3 papunkčiuose nurodytų dokumentų:
13.2.1. švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymą dėl vidurinio išsilavinimo pripažinimo;
13.2.2. Studijų kokybės vertinimo centro pažymą, kuria vidurinį išsilavinimą liudijanti kvalifikacija įvertinta lygiaverte arba lygiaverte su sąlyga, kad bus išlaikyti valstybiniai brandos egzaminai;
13.2.3. Studijų kokybės vertinimo centro pažymą, kuria užsienio kvalifikacija pripažinta (įskaitant pripažinimą, suteikiant kvalifikacijos turėtojui tik tam tikras teises, bei pripažinimą tik kartu su papildomais reikalavimais) lygiaverte Lietuvos Respublikoje teikiamam viduriniam išsilavinimui;
13.3. užsienio valstybės ar tarptautinės organizacijos išduotą dokumentą, liudijantį, kad asmuo mokosi užsienio valstybės ar tarptautinės organizacijos vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje arba šios programos III gimnazijos ar jai prilygintoje klasėje (toliau – užsienio valstybės ar tarptautinės organizacijos programos mokinys);
13.4. kvitą, patvirtinantį pinigų įmoką už pasirinktų valstybinių brandos egzaminų dalių laikymą, išskyrus užsienio valstybės ar tarptautinės organizacijos programos mokinį.
14. Pateikęs prašymą, eksternas, išskyrus užsienio valstybės ar tarptautinės organizacijos programos mokinį, sumoka 20 eurų už kiekvieną pasirinktą dalyko valstybinio brandos egzamino dalį. Bazinė mokykla, gavusi eksterno pateiktus nurodytus dokumentus, atlieka Mokinių registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-1959 „Dėl Mokinių registro reorganizavimo ir Mokinių registro nuostatų patvirtinimo“, 24 punkte nurodytus veiksmus ir per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos pasirašytinai eksternui atiduoda Mokinių registro iš nesikartojančios atsitiktinių skaičių sekos automatizuotu būdu sudarytą identifikavimo kodą Bazinė mokykla gautas įmokas naudoja eksternų registravimo (informavimo), valstybinių brandos egzaminų dalių organizavimo, vykdymo išlaidoms apmokėti.
15. Pasirinkto dalyko valstybinio brandos egzamino dalies keisti neleidžiama, bet iki einamųjų metų kovo 15 d. kandidatui leidžiama pareikšti mokyklos, kurioje teikė prašymą laikyti valstybinių brandos egzaminų dalis, vadovui atsisakymą raštu ar elektroniniu būdu laikyti vieną ar kelias iš savo pasirinktų valstybinių brandos egzaminų dalis. Atsisakęs laikyti valstybinio brandos egzamino dalį kandidatas į valstybinio brandos egzamino dalies vykdymo protokolą neįrašomas, eksternui už pasirinktos dalyko valstybinio brandos egzamino dalies laikymą sumokėtos lėšos negrąžinamos.

Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus rekvizitai:
Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjus, kodas 190006961, Kruopų g. 11, LT-01140 Vilnius, atsiskaitomoji sąskaita LT 74 4010 0424 0393 1814, bankas Luminor, banko kodas 40100.
Įmokos paskirtis – Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjus už egzaminus (būtina nurodyti mokyklos pavadinimą).

Prašymą (atsisiųsti)  ir kitus dokumentus galima pristatyti į Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus raštinę (Kruopų g. 11, 121 kab.) darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 16.00 val. arba siųsti el. pašto adresu rastine@mickeviciaus.vilnius.lm.lt

Kitos Vilniaus miesto savivaldybės mero 2024-09-04 patvirtintu potvarkiu Nr. 955-1164/24 „Dėl bazinių mokyklų Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje 2024-2025 mokslo metais skyrimo“ savivaldybės teritorijoje eksternų prašymams laikyti dalykų valstybinius brandos egzaminų dalis priimti, pakartotinei valstybinių brandos egzaminų sesijai organizuoti ir vykdyti yra paskirtos mokyklos (toliau – Bazinė mokykla):
  1. Vilniaus Radvilų gimnazija (Gelvonų g. 55, Vilnius, tel. (8 5) 240 5196, direktorė Egidija Nausėdienė);
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija (Pašilaičių g. 13, Vilnius, tel. (8 5) 270 3140, direktorė Vilija Klimavičienė);
  3. Vilniaus Žvėryno gimnazija (Žalioji g. 4, Vilnius, tel. (8 5) 275 1037, direktorė Žaneta Vaškevičienė);
  4. Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazija (Gabijos g. 8, Vilnius, tel. (8 5) 247 3516, direktorius Aleksej Peržu);
  5. Vilniaus Tuskulėnų gimnazija (Tuskulėnų g. 31, Vilnius, tel. (8 5) 279 9450, direktorė Daiva Pilukienė).

Daugiau informacijos galite rasti: https://www.nsa.smm.lt/egzaminai/