Paieška

Aktualijos

 

 2025-01-27

Sausio 23 d. IIA klasės mokiniai su klasės auklėtoja Halina Ziminska lankėsi Muitinės biochemijos laboratorijoje! 
Vyresnioji patarėja Edita Sapagovienė supažindino mokinius su laboratorijos veikla. Ši laboratorija – unikali Lietuvos Respublikos muitinės įstaiga, kurios tyrimų išvadomis remiasi visos muitinės įstaigos ir kiti suinteresuoti asmenys.
Ką tiria Muitinės laboratorija?
Į laboratoriją patenka viskas, kas kertama per valstybės sieną: maistas, gėrimai, tekstilės ir plastiko gaminiai, metalai, naftos produktai ir kt. Tai išskiria šią laboratoriją iš kitų – tyrimų sritis itin plati.
 Laboratorijos vadovė Lina Baltokienė aprodė mokiniams įvairių medžiagų tyrimų skyrius:
▪️Maisto, plastiko ir kitų medžiagų tyrimus,
▪️Popieriaus ir tekstilės tyrimus,
▪️Metalų bei mineralinių medžiagų tyrimus.
 Mokiniai sužinojo apie modernius prietaisus ir jų veikimo principus:
▪️Gamtinių ir skysčių chromatografus,
▪️Spektrometrus (infraraudonųjų, ultravioletinių spindulių ir kt.),
▪️Mikroskopus su kompiuterine analize,
▪️Kuro analizatorius, densimetrus ir daugelį kitų prietaisų (iš viso daugiau nei 80!).
 Šis apsilankymas suteikė ne tik daug žinių apie laboratorijos veiklą, bet ir įkvėpė mokinius domėtis chemija bei jos pritaikymu kasdieniame gyvenime! 



 Sausio 23 dieną 7a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Nuo idėjos iki daikto – 3D spauda“. 
Septintokai sužinojo, kaip gimsta trimačiai objektai ir kokios yra trimačio spausdinimo galimybės. ???? Jie naudodamiesi 3D objektų modeliavimo programa  sukūrė šunelio figūrą, kurią paruošė spausdinimui. 
Po edukacijos mokiniai apžiūrėjo muziejaus eksponatus ir juos išbandė. 
 Daugiausia emocijų sukėlė nusileidimas čiuožykla – ne tik įdomu, bet ir smagu!
 
Daugiau čia
 
smart foreash